?

Log in

No account? Create an account
Двигаю сегодня горшок с камелией - из-под него выпадает саламандра - Юрий Панчул [entries|archive|friends|userinfo]
Money can buy bandwidth. Latency requires bribing God.

[ website | My Website ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Двигаю сегодня горшок с камелией - из-под него выпадает саламандра [Mar. 24th, 2015|09:52 pm]
Yuri Panchul
Двигаю сегодня горшок с камелией - из-под него выпадает саламандра:

Этот вид называется arboreal salamander (Aneides lugubris). Занятно, что в википедии нет описания этого вида на русском нет, а вот на украинском есть:http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B0_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Саламандра деревна (Aneides lugubris) — вид земноводних з роду В'юнка саламандра родини Безлегеневі саламандри. Інша назва «алігаторова саламандра».

Спосіб життя
Полюбляє лісисту та гірську місцину. Зустрічається на висоті до 1500 м над рівнем моря. За допомогою розширених кінців пальців і хвоста добре лазить по деревах. Її схованки часто знаходяться в дуплах або деревних гніздах гризунів. Іноді в дуплі або гнізді накопичується десяток цих саламандр. Спираючись на хвіст, деревна саламандра може здійснювати стрибки, перевищують довжину її тіла. Живиться павуками, комахами, молюсками, хробаками, деревними грибами. Деревна саламандра видає звуки, схожі на глухий, але гучний писк.

У липні—вересні самиця відкладає в дупла або під відсталою корою від 12 до 24 яєць, і обидва батьки охороняють кладку, активно її захищаючи: це єдина саламандра, яка кидається й кусає простягнуту до яєць руку. Личинка не має зовнішніх зябер і зябрових щілин, не вміє плавати, у цьому відношенні не відрізняючись нічим від дорослих. У великому яйці, діаметром близько 4 мм з оболонками 6,5 мм, личинка проходить увесь свій розвиток. Але у схованці вона залишається довго, залишаючи її тільки через 1 рік після появи.

Розповсюдження
Мешкає у штатах Каліфорнія (США) та Баха-Каліфорнія (Мексика).
С саламандрами у меня связана одна из любимых книг - Карел Чапек "Война с саламандрами".

Читали ли вы Карела Чапека "Война с саламандрами"?

Да
20(69.0%)
"Войну с саламандрами" не читал, но Чапека вообще читал
5(17.2%)
Нет
4(13.8%)

Почему в википедии нет описания калифорнийского вида саламандр на русском, но есть на украинском?

Это как-то связано со скаканием
4(15.4%)
В Киеве есть более википедилюбивые герпетологи, чем в Москве
18(69.2%)
Из-за бугра плюете?
4(15.4%)
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: j_e_n_z_a
2015-03-25 05:26 am (UTC)
красотка...
(Reply) (Thread)
From: realurix
2015-03-25 05:38 am (UTC)
- Мужичок, что это Вы всё с животными балуете?
(Reply) (Thread)
From: electron_kobzar
2015-03-25 06:26 am (UTC)

stefan-blog.livejournal.com/282266.html?thread=1170842#t1170842

я аннотацию читал (ссылка)

@ У романі Карела Чапека «Війна з саламандрами» тварина також міфічна, але тотожність цього твору з Веркоровим цим і обмежується. Вигадана Чапеком саламандра — азіатський морський ссавець, дуже розумний, лагідний і наділений руками. Привезений до Європи, акліматизувавшись тут, він вивчає англійську мову, і тоді людина використовує його на підводних будівельних роботах за таких умов, які водночас нагадують експлуатацію негрів і атмосферу концтаборів. Стримана, плідна, вельми працелюбна, саламандра, незважаючи на «расову» дискримінацію, жертвою якої вона стала, поступово поліпшує своє становище й знання, будує власні підводні заводи й обробляє сировину. Та настав час, коли в неї виникла потреба збільшити свій життєвий простір, бо її людність, що селилася на морському дні попід берегами, швидко зростала чисельно. Шукаючи нових берегів, яких їй бракує, саламандра просвердлює й заміновує величезні площі в Америці, Азії та Європі й підриває їх... Ось тоді й тонуть найродючіші долини разом з містами й селами, а людина з жахом дивиться, як планета стягується під нею, мов шагренева шкіра.
Книга, видана 1936 року, вражає талановитістю і ще, крім цього, своїм пророчим характером. Колоніальна боротьба після війни, перенаселений світ, атомна бомба й, можливо, надшвид-кий розвиток китайського народу (що ж до мене, то я не знаходжу в останньому нічого тривожного), все це описано в отій книзі за вісім, дев'ять або й двадцять років до самих подій. Алегоричний тон останньої частини викриває також руйнування війни, що її наближення Чапек відчував і на порозі якої він помер, у такий спосіб відібравши радість у нацистів, коли вони ввійшли до Праги, заарештувати його.
@
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: panchul
2015-03-25 02:50 pm (UTC)

Только саламандра не "ссавець"

Только саламандра не "ссавець"
(Reply) (Parent) (Thread)
From: electron_kobzar
2015-03-25 07:38 pm (UTC)

Re: Только саламандра не "ссавець"

то аннотация из другой книжки, где упомянуто Чапека с саламандрами
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: knyasa_o
2015-03-25 07:08 am (UTC)
такая милая
(Reply) (Thread)
From: ckfdf_nhele
2015-03-25 07:50 am (UTC)
Чапек лишь прозрачно намекнул на сходство людей и тех саламандр, что им описаны, тоже самое сделали братья Вачевски в Звездном десанте. Человек это ошибка.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: exshvonder
2015-03-25 10:21 am (UTC)
Starship Troopers снимал Пол Верховен.
(Reply) (Parent) (Thread)
From: ckfdf_nhele
2015-03-25 10:45 am (UTC)
Это лишь подтверждает - человек это ошибка
(Reply) (Parent) (Thread)